Přesun na obsah

Dnes je 4.12.2022

Svátek má BarboraVíkend pro vedoucí

5. - 7. 11. 2010


Pátek

   Po páteční mši svaté jsme se postupně sešli na hlinecké faře. Nejdříve byla společná večeře. Po večeři následovala daleká cesta na Olymp za bohy. Byli rozhněvaní a sdělili nám, že musíme vrátit blesk, který jim byl ukraden. Když jsme se z toho místa vrátili do Hlinska na faru, ulehli jsme ke spánku, abychom načerpali síly na náročný den, který jsme po sdělení bohů s napětím očekávali.

Sobota

   V sobotu ráno po probuzení, jsme nalezli vzkaz v lahvi. Ale nebyl to vlastně vzkaz. Byla to mapa naší sobotní cesty. Jednotlivé cíle se postupně objevovali, když jsme dosáhli cíle předchozího. Prvním úkolem bylo porazit hydru. K tomu nám posloužila šifrovaná nápověda. Po velké snaze jsme se dobrali ke správnému výsledku a tak jsme hydru porazili. Dalším úkolem bylo prověření znalostí historie. Dostali jsme papír s událostmi a letopočty a naším úkolem je bylo správně spojit. Protože to nebylo jednoduché dostali jsme možnost poradit se s věštkyní v Delfách.

Ale to něco stálo. A tak jsme si museli nejdříve peníze vydělat. A potom jsme se od věštkyně dozvěděli ta správná data. V sobotním dopoledni jsme zažili i válku mezi Spartou a Aténami, kde jsme pocítili boje na vlastní kůži.

Potom následoval oběd a odpolení siesta, kterou jsme využili k odpočinku. A jelikož jsme ve své výbavě na víkend měli kromě jiných věcí postele, krásně se nám odpočívalo. 

Odpoledne nás čekalo bludiště a další úkoly. Postupně jsme se dostávali dále a dále na kloub tomu, kdo může za zmizení a kde je onen ukradený blesk. Cesta za zmizelým bleskem nás přivedla až do podsvětí, kam nás převezl Cháron. Blesk ukradl Hádes. Získali jsme ho, ale něco nás to stálo. Vrátilo se nás zpět na zem o jednoho méně. Když jsme se dostali zpět na zem, navrátili blesk jsme Diovi. Odměnou nám bylo shledání s Anežkou, která zůstala v podsvětí výměnou za blesk.

Víkend jsme zakončili nedělní mší svatou.

 

 

 

 

Fotky z akce


Kalendář

prosinec 2022

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

Zobrazit jiný měsíc