Přesun na obsah

Dnes je 13.7.2020

Svátek má MarkétaFestival 2009

I my jsme se vydali na Festival SHM 2009 do Pardubic ...


Festival SHM 2009 - Pardubice

            16. května proběhl Celostátní festival 2009 Salesiánského hnutí mládeže v Pardubicích. Letos se oficiálně poprvé Festivalu zúčastnili i salesiánští spolupracovníci a celá salesiánská rodina. Festival je časem a místem, kde se navzájem členové salesiánské rodiny potkávají, seznamují, předávají si své zkušenosti s dětmi a mládeží ze svých působišť a povzbuzují se do další práce.

            Letos byl připravený velice bohatý program. Festival byl slavnostně zahájen mší svatou s doprovodem rockové skupiny Michael. Po obědě jsme se mohli těšit z velikého množství aktivit. Nachystané byly různé hry, divadelní představení, ukázky činností klubů SHM, sportovní utkání, přednáškové a diskusní skupinky, zajímavé workshopy a na závěr výborně vypečené prasátko. Pro děti byl asi nejzajímavější skákací hrad, nafukovací i normální horolezecká stěna, lukostřelba a rybník Čvachta s lodičkami.

            SHM Klub Hlinsko se podílel na připravených aktivitách. Vystoupili jsme s představením Tanec pod věží. Pro herecké výkony bylo jeviště doslova malé. Hrálo se všude, nad jevištěm i pod ním. Představení bylo nejen pro pobavení, ale i pro zamyšlení. Herci a herečky sklidili úspěch. Nemusíte být smutní, že jste představení neviděli. Myslím, že se reprízy v Hlinsku ještě dočkáme. :-)

            Dále jsme zajišťovali workshopy Výroba ručního papíru a výroba kytiček z papíru. Během trvání našeho workshopu si příchozí sami mohli papír vyzkoušet i ve více výrobních technikách a nakonec si ho odnesli domů. Výroba kytiček také měla úspěch.

            Na Festivalu s námi byli i někteří rodiče. Ostatně se jich můžete sami zeptat, jak se jim salesiánský festival líbil, stejně tak i dětí a mládeže. Dále si můžete prohlédnout fotografie.

            Příští rok se těšíme, že se k nám připojíte a prožijete s námi pěkný festivalový den.

                                                                                                         Sepsala: A. Nováková


Kalendář

červenec 2020

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc