Přesun na obsah

Dnes je 7.7.2020

Svátek má BohuslavaVíkend s první pomocí - 3. ročník

Celá tato soutěž v první pomoci je realizována v rámci projektu Edukace, soutěže a závody v oblasti laické první pomoci pro děti a mládež v rámci volného času a preventivní činnosti za přispění Pardubického kraje.


            Příprava této akce nezačala, jak bývá zvykem, několik týdnů předem, ale již na podzim sepsáním s podáním žádosti o grant Pardubickému kraji. Samotná příprava pak znamenala řadu jednání s potenciálními sponzory, policií, hasiči a záchrannou službou. Dále bylo zajištěno ubytování, stravování, byli pozvání přednášející a další organizátoři, kontaktován kabelový informační systém a profesionální fotograf, a mnoho dalšího.

            Celé dění začalo v pátek odpoledne sejitím účastníků ve společenské místnosti ZŠ Ležáků a opakováním první pomoci základním testem vědomostí. Následoval zahajovací ceremoniál, kde vystoupila skupina s taneční choreografií motivovanou na téma první pomoc. Večer byly přichystány hry a opakování první pomoci, prozatím bez maskovaných zranění.

            V sobotu ráno následoval závod jednotlivců, kterého se účastnilo 17 závodníků, kteří soutěžili v následujících oblastech: poznávání dopravních značek, vázání tlakového obvazu, poznávání kostí a částí těla, překážkový běh, dva znalostní testy a správná resuscitace.

            V dopoledních hodinách byl připraven hromadný zásah, na parkovišti se srazila dvě osobní auta plná cestujících. Bylo namaskováno 8 zraněných cestujících. Společnými silami se účastníkům podařilo zraněné ošetřit bez závažných pochybení do 15 minut.

            Odpolední soutěž týmů byla spojená i s orientací v mapě, neboť soutěžící se museli zorientovat a svá jednotlivá stanoviště v co nejkratším čase nalézt. Soutěžili v těchto kategoriích – ošetření popáleniny, tepenného krvácení, odřenin a pneumotoraxu; poznávání květin, první pomoc při tonutí a resuscitace prováděná ve skupině po dobu 10 minut, improvizované ošetření zranění. V rámci sobotního dne také soutěžící navštívili hasičskou zbrojnici a prohlédli si vybavení vozu RZP.

            Ze soboty na neděli na nádraží byl připraven noční zásah s transportem. Na kolejích bylo namaskováno sedm zraněných, kde nejhrůznějším zážitkem pro ošetřující byla amputace ruky. Ta ponejvíce zaujala i přizvané novináře.   

            V neděli byly vyhlášeny výsledky a předány ceny.

            Tato akce byla finančně podpořena Pardubickým krajem.


Ke stažení


Kalendář

červenec 2020

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc