Přesun na obsah

Dnes je 4.12.2022

Svátek má BarboraDuch svatý a jeho dary

Co nám přináší??


Duch svatý a jeho dary – Téma na měsíc říjen

Pro tento měsíc je pro nás důležité slovíčko - Duch svatý. Mnoho z nás tento měsíc ke svátosti biřmování přistoupilo. Svátost biřmování je vlastně přijmutím darů Ducha svatého.

V sobotním kázání při slavnosti jsme mohli od pana biskupa Kajnka slyšet, co tato svátost vůbec znamená. Měli bychom se snažit poznávat Boží vůli, při čemž nám k tomu Duch svatý pomáhá svým darem moudrosti, pochopení. Také bychom se měli snažit dělat Pánu Bohu čest, žít pravdivě. Měli bychom nést ovoce dobrých skutků, nejen chválit Boha, ale i sloužit druhým lidem a cvičit se v lásce.

Ve svátosti biřmování přijímáme dary Ducha svatého. Co to vlastně znamená? Co nám to přináší? Nad tím se zamýšlíme celý tento měsíc. Neznamená to, že nyní už jsme dokonalý, už máme všechno, takhle se Pánu Ježíši líbíme, ale my se chceme o seslané dary starat, prohlubovat je, pracovat s nimi, snažit se prostě nalézat jejich smysl. Touto svátostí se ale také snažíme prohloubit svůj vztah s Bohem a poznávat ho, ale poznávat i život jeho Syna Ježíše Krista. Stáváme se vlastně dospělými křesťany, kteří by se neměli za svou víru stydět a spíše by jí měli hlásat. Myslím si, že tato svátost je velkou změnou našeho života a díky za ní. Závěrem bych chtěla poděkovat všem otcům, všem našim rodinám i kmotrům za jejich pomoc a modlitby při prožívání této opravdu významné události.

Za Spolčandy a Spolčmeny        Martina Lukášková

Kéž dokážeme ve vší moudrosti poznat Boží vůli,

kéž děláme svým životem Pánu Bohu čest,

kéž neseme ovoce dobrých skutků a rosteme v poznání Boha,

kéž z moci jeho Božské slávy dostaneme sílu k trpělivosti a radostné vytrvalosti. Amen.


Kalendář

prosinec 2022

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

Zobrazit jiný měsíc