Přesun na obsah

Dnes je 10.7.2020

Svátek má Libuše, AmáliePlánovací schůzka - Spolčandy

Plánujeme, co vše podnikneme!


 

Spolčandy se sešly na faře 28.12. v 15 hod., aby zhodnotily, co se od září ve spolču událo.

 

Hned na začátek jsme si zazpívali s kytarou. Pak Jaruška přečetla slovíčko - O Vlídnosti a laskavosti. Připomněli jsme si tím, co je důležité. S vlídností a laskavostí se nerodíme, té se musíme učit. Klárka nás pak upozornila na to, že se máme snažit učinit šťastným každého s kým se setkáme. Není to jednoduché, ale proč to nezkoušet znovu a znovu? Jak samy Spolčandy říkají, je to úkol nejméně na rok :)

Pak už jsme začali hodnotit, co se nám líbilo, co se dařilo a v čem budeme pokračovat.

Shodli jsme se na tom, že se pokusíme sepsat naši historii vzniku a podniknout již dlouho plánovanou, zatím tak trochu tajnou akci s názvem IN. To proběhne během příštího nedělního večerního spolča.

Co je dále na plánu? Rozhodneme se a domluvíme se, zda bychom chtěli pololetní prázdiny strávit v Hradci Králové - 1.2. - 2.2.2008. Podívali bychom se do nově opravené katedrály, do Adalbertina, ...

Ve druhé polovině ledna bude možnost se zúčastnit výtvarně estetického odpoledne, jehož cílem bude různými zajímavými technikami zobrazit Klíč, Klíč k 13. komnatě. Budeme moci i do komnaty nahlednout - třeba i klíčovou dírkou. 

O jarních prázdninách nás bude čekat výlet do okolí Hlinska - Cesta za pokladem.

V sobotu před Květnou nedělí bychom rádi jeli společně na Diecézní setkání.

Mluvili jsme i o možnosti dalších činností: společný film, noční hra, Otvírání studánek, oslava Svátků Velikonočních, židovské tance, Festival SHM, soutěž v první pomoci, společné bruslení a plavání, hrané divadlo, rozloučení se školním rokem...

Posílali jsme si i "mikrofon" a každý měl možnost říci, jak si představuje prázdniny. Nakonec jsme se domluvili, že se pokusí Jaruška zajistit místo a pojedeme společně na víkend. Kdo bude chtít  může případně i na celý týden s malými, jako to bylo o prázdninách minulých.

Dnešní schůzka vyvrcholila rozbalením dvou dárků pro Spolčandy - pro spolčo. Dostali jsme kalendář s obrázky koní, blok a voňavé svíčky k večerní modlitbě. Podívejte se na fotografie.

 

Další naše schůzka proběhne 30.12. Sejdeme se u Centra Jana XXIII. ve 14:30, půjdeme bruslit :)

 

 


Kalendář

červenec 2020

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc