Přesun na obsah

Dnes je 15.10.2019

Svátek má TerezaOhlédnutí za prázdninami

Jak jsme prožili prázdniny...


První chaloupka    

Na první chaloupku jsme vyrazili do středních Čech na Berounsko 16.7. na 14 dní. S děvčaty ve věku 9 – 15 let jsme objevovali krásy přírody a historii naší země. Dostali jsme se do dob, kdy v české zemi panoval zmatek a šlechta volila krále. Byli jsme pozváni i na korunovaci krále Jana Lucemburského a my jsme pak hledali jeho závěť, v které je údajně zaznamenáno, kde se nachází jeho poklad. Díky indiciím, které nám zanechával strýc Balduin, jsme se k hluboko zakopanému pokladu opravdu dostali. Navštívili jsme mnoho zajímavých míst jako například: Koukalovu horu, Koněpruské jeskyně, Prahu a Pražský hrad, Hřiby, Děd, Berounské medvědárium s Vojtou, Kubou a Matějem, Karlštejn a jeho krásnou kapli Svatého Kříže. Hráli jsme spoustu her, lezli po lanových překážkách, vytvářeli si záznamy míst, které jsme navštívili. Ale také jsme se učili první pomoc a ošetřovali namaskované vedoucí. I na této chaloupce, stejně jako každý rok, měly dívky služby. Pomáhaly nám s vařením a s úklidem. Povídali jsme si při témátkách, zpívali s kytarou a společně se modlili. Tato chaloupka nám přinesla mnoho krásných zážitků a zkušeností.

Druhá chaloupka

     Druhá chaloupka byla ve znamení pohádek a vyjeli jsme na ní s nejmenšími od 4 do 8 let do Borové u Poličky na 6 dní. Celou chaloupkou nás prováděl Děd Vševěd, který nás hned po příjezdu čekal za dveřmi naší chaloupky. Každý den měl pro nás připravenou pohádku a my jsme pomáhali pohádkovým bytostem, a tím jsme získávali zlaté vlasy Dědy Vševědy. Jeden den jsme pomáhali slepičce zachránit kohoutka. Další den jsme s princem, pány dlouhým, širokým a bystrozrakým vysvobodili princeznu z rukou čaroděje. Jindy jsme zase Koblížkovi našli cestu k babičce nebo jsme se učili s Honzou od sedláků latině. Pohádka hrnečku vař nás dovedla k pokladu. Řekli jsme si, že přesto je naším největší poklad to, že jsme kamarádi, máme se rádi a pomáháme si. S dětmi jsme hráli spoustu her, zpívali a hráli na kytaru, povídali si při témátkách o lidských vlastnostech a děti si vyrobili i dárky pro rodiče. Na této chaloupce jsme umožnili praxi i dvěma budoucím učitelkám, které si z pobytu, podle jejich slov, odnesly mnoho zkušeností do života.

A práce


     21.8. se začala „měnit“ Krounská fara, to jsme tam přijeli s mládeží na pracovní chaloupku. Čekala nás práce, ale i zábavný program o příchodu Slovanů. Přišli jsme s praotcem Čechem na horu Říp. Objevovali jsme nová území a nakonec jsme se i usadili a začal nám vzkvétat obchod. Mezitím se na chodbě fary hromadily balíky svázaného papíru do sběru, kterého nakonec bylo 398 kg. Třídily a nosily se knihy, rovnaly obrázky a časopisy a snášely skříně. Vytvořili jsme velkou knihovnu o přibližně 2000 kusech knih podle abecedy. Celé první patro fary je po naší týdenní práci vyklizené a plně připravené k rekonstrukci. Velice děkujeme paní domácí za pomoc a milé přijetí.

A soutěž


Na konci prázdnin jsme uspořádali ve spolupráci s centrem Jana XXIII. výtvarnou soutěž pro děti s názvem „Můj největší zážitek z prázdnin“. Dětské obrázky byly vystaveny na farním dnu a autoři výkresů byli oceněni.


Kalendář

říjen 2019

po

út

st

čt

so

ne

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc