Přesun na obsah

Dnes je 5.7.2020

Svátek má Státní svátek - Den slovanských věrozvěstůOhlédnutí za prázdninami

Jak jsme prožili prázdniny...


První chaloupka    

Na první chaloupku jsme vyrazili do středních Čech na Berounsko 16.7. na 14 dní. S děvčaty ve věku 9 – 15 let jsme objevovali krásy přírody a historii naší země. Dostali jsme se do dob, kdy v české zemi panoval zmatek a šlechta volila krále. Byli jsme pozváni i na korunovaci krále Jana Lucemburského a my jsme pak hledali jeho závěť, v které je údajně zaznamenáno, kde se nachází jeho poklad. Díky indiciím, které nám zanechával strýc Balduin, jsme se k hluboko zakopanému pokladu opravdu dostali. Navštívili jsme mnoho zajímavých míst jako například: Koukalovu horu, Koněpruské jeskyně, Prahu a Pražský hrad, Hřiby, Děd, Berounské medvědárium s Vojtou, Kubou a Matějem, Karlštejn a jeho krásnou kapli Svatého Kříže. Hráli jsme spoustu her, lezli po lanových překážkách, vytvářeli si záznamy míst, které jsme navštívili. Ale také jsme se učili první pomoc a ošetřovali namaskované vedoucí. I na této chaloupce, stejně jako každý rok, měly dívky služby. Pomáhaly nám s vařením a s úklidem. Povídali jsme si při témátkách, zpívali s kytarou a společně se modlili. Tato chaloupka nám přinesla mnoho krásných zážitků a zkušeností.

Druhá chaloupka

     Druhá chaloupka byla ve znamení pohádek a vyjeli jsme na ní s nejmenšími od 4 do 8 let do Borové u Poličky na 6 dní. Celou chaloupkou nás prováděl Děd Vševěd, který nás hned po příjezdu čekal za dveřmi naší chaloupky. Každý den měl pro nás připravenou pohádku a my jsme pomáhali pohádkovým bytostem, a tím jsme získávali zlaté vlasy Dědy Vševědy. Jeden den jsme pomáhali slepičce zachránit kohoutka. Další den jsme s princem, pány dlouhým, širokým a bystrozrakým vysvobodili princeznu z rukou čaroděje. Jindy jsme zase Koblížkovi našli cestu k babičce nebo jsme se učili s Honzou od sedláků latině. Pohádka hrnečku vař nás dovedla k pokladu. Řekli jsme si, že přesto je naším největší poklad to, že jsme kamarádi, máme se rádi a pomáháme si. S dětmi jsme hráli spoustu her, zpívali a hráli na kytaru, povídali si při témátkách o lidských vlastnostech a děti si vyrobili i dárky pro rodiče. Na této chaloupce jsme umožnili praxi i dvěma budoucím učitelkám, které si z pobytu, podle jejich slov, odnesly mnoho zkušeností do života.

A práce


     21.8. se začala „měnit“ Krounská fara, to jsme tam přijeli s mládeží na pracovní chaloupku. Čekala nás práce, ale i zábavný program o příchodu Slovanů. Přišli jsme s praotcem Čechem na horu Říp. Objevovali jsme nová území a nakonec jsme se i usadili a začal nám vzkvétat obchod. Mezitím se na chodbě fary hromadily balíky svázaného papíru do sběru, kterého nakonec bylo 398 kg. Třídily a nosily se knihy, rovnaly obrázky a časopisy a snášely skříně. Vytvořili jsme velkou knihovnu o přibližně 2000 kusech knih podle abecedy. Celé první patro fary je po naší týdenní práci vyklizené a plně připravené k rekonstrukci. Velice děkujeme paní domácí za pomoc a milé přijetí.

A soutěž


Na konci prázdnin jsme uspořádali ve spolupráci s centrem Jana XXIII. výtvarnou soutěž pro děti s názvem „Můj největší zážitek z prázdnin“. Dětské obrázky byly vystaveny na farním dnu a autoři výkresů byli oceněni.


Kalendář

červenec 2020

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc